Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego roku 2013” rozstrzygnięty. KWP w Poznaniu triumfuje.

Data publikacji 20.09.2013

Policjanci z Komendy Policji w Poznaniu mają dziś powód do dumy. W Finale XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego roku 2013” w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zajęli pierwsze miejsce. Zwycięzcy odebrali gratulacje m.in. od Wiceministra Spraw Wewnętrznych Marcina Jabłońskiego i I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego.

     Konkurs na najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, I finał konkursu został zorganizowany w 1986 roku w ówczesnej Szkole Ruchu Drogowego w Piasecznie. Od tamtej pory przedsięwzięcie to jest systematycznie organizowane. W tym roku minęła jego 26-ta edycja, a po raz 17-ty finał konkursu został zorganizowany w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

     Przez ostatnie trzy dni mieliśmy okazję obserwować zmagania funkcjonariuszy, którzy walczyli o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego roku. Rodzaj przeprowadzonych konkurencji wymagał od uczestników wykazania się szerokim spektrum wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu strzelania z broni służbowej, kierowania ruchem na skrzyżowaniu, a także jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym.

     Po podsumowaniu wyników klasyfikacja generalna drużyn przedstawia się następująco:

·           I miejsce – drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,

·           II miejsce – drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,

·           III miejsce – drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

     Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej:

·           I miejsce – sierż. szt. Michał Kasprzak – Komenda Wojewódzka Policji
            w Poznaniu,

·           II miejsce – sierż. szt. Tomasz Mysiak – Komenda Wojewódzka Policji
            w Lublinie,

·           III miejsce – sierż. szt. Łukasz Tomoń - Komenda Wojewódzka Policji
            w Krakowie.

     Podczas dzisiejszej uroczystości Pan Jacek Zalewski – emerytowany inspektor Policji odebrał z rąk Wiceministra Spraw Wewnętrznych Marcina Jabłońskiego Złoty Medal za Zasługi dla Policji.

     W uroczystości oprócz Wiceministra Spraw Wewnętrznych Marcina Jabłońskiego i I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego uczestniczyli również Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek, dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji, a także przedstawiciele pozostałych jednostek organizacyjnych Policji, przedstawiciele władz samorządowych, firm i instytucji oraz kadra i pracownicy CSP. W przedsięwzięciu uczestniczyła także kompania honorowa, którą wystawiał Odział Prewencji Policji w Warszawie, a Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji swoim występem uświetniła uroczystość.

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów w pracy i służbie.

     Dziś Centrum Szkolenia Policji odwiedzili też uczniowie i nauczyciele ze szkół, z którymi podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Dla młodzieży przygotowano specjalny program. Znalazły się w nim m.in. pokazy z zakresu tresury psów służbowych oraz taktyki minersko-pirotechnicznej. Nasi goście mieli też możliwość obejrzenia jednej z konkurencji rozgrywanych w ramach konkursu i uczestniczenia w jego uroczystym zakończeniu.

    

   

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS