„Policjant Ruchu Drogowego roku 2013” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Policjant Ruchu Drogowego roku 2013”

Data publikacji 18.09.2013

Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji insp. Jarosław Gałuszka uroczyście otworzył Finał XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego roku 2013”. Najlepsi funkcjonariusze drogówki z całego kraju, reprezentujący komendy wojewódzkie Policji/Komendę Stołeczną Policji, od dziś do najbliższego piątku, będą walczyć o miejsca na podium. W konkursie uczestniczą także żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

     Dzisiaj, po odprawie technicznej i losowaniu numerów startowych,  przed finalistami test ze znajomości wybranych przepisów, tj. prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także ze znajomości zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Od godziny 15.00 na terenie zespołu strzelnic CSP rozpocznie się kolejna konkurencja – strzelanie z broni służbowej.

     Jutro, na jednym ze skrzyżowań w Warszawie, odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem, a o 15.00 na placu manewrowym CSP jazda sprawnościowa motocyklem służbowym.

     Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu i życzymy powodzenia.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS

Pliki do pobrania

  • 516.14 KB