Służby patrolowe na terenie garnizonu stołecznego i mazowieckiego

Data publikacji 18.09.2013

Kolejna edycja służb w patrolach, tym razem realizowanych przez słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP – 3/13, dobiegła końca. Słuchacze siedmiu plutonów zrealizowali w sumie 35 wyjazdów na służby. Podobnie jak poprzednio były one realizowane na terenie dziewięciu jednostek garnizonu stołecznego i mazowieckiego.

Zgodnie z programem szkolenia zawodowego podstawowego, każdy ze słuchaczy realizuje pięć służb w jednostkach terenowych, podczas których wykonuje czynności wspólnie z policjantami tych jednostek oraz pod nadzorem kadry dydaktycznej Zakładu Służby Prewencyjnej. W trakcie służb słuchacze mają możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Wykonywane czynności legitymowania, kontroli osobistej, czy też uczestniczenie w przeprowadzanych interwencjach wzbudzają wiele emocji. Zdobyte umiejętności  z pewnością przyczynią się do właściwego wykonywania zadań po zakończeniu szkolenia.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Klimaszewski – ZSP