O bezpieczny sezon 2007... - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 21.04.2007

Słuchacze i instruktorzy z Zakładu Ruchu Drogowego CSP wzorem lat ubiegłych, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Mszy Polowej w intencji bezpiecznego sezonu motocyklowego i rowerowego, która odbyła się w Starej Iwicznej.

 

zdjęcie Dzisiaj, w miejscowości Stara Iwiczna, odbyła się Ogólnopolska Msza Polowa w intencji bezpiecznego sezonu motocyklowego i rowerowego. Uczestniczyli w niej motocykliści  z terenu całej Polski, zdający sobie sprawę z faktu, że motor może być nie tylko miłością i pasją, ale również niebezpieczeństwem zarówno dla kierującego, pasażera, jak też pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Tradycją organizatorów Ogólnopolskiej Mszy rozpoczynającej sezon motocyklowy tj. Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, jest zapraszanie do udziału w Mszy – również policjantów, którzy pełnią służbę na motocyklach. Centrum Szkolenia Policji od lat reprezentuje Polską Policję podczas jej celebracji.

zdjęcie Z podwarszawskiego Legionowa do Iwicznej, pod okiem instruktorów Centrum, wyrusza sznur policyjnych motocyklistów z całej Polski, którzy aktualnie przebywają w CSP, doskonaląc swoją jazdę motocyklem, by towarzyszyć tym, którzy swą pasję traktują z rozsądkiem.

Dzisiaj było podobnie. Od rana, mimo przejmującego chłodu, zjeżdżali się do Iwicznej motocykliści: pojedynczo i grupami, ludzie bardzo młodzi i weterani dróg. Była Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stiłecznej, która zagrała do mszy. I my, na 15 bialutkich policyjnych motocyklach. Trzeba przyznać z niekłamaną dumą, że policjanci, jadący równo podwójnym szykiem przez miasto, wzbudzali ogromne zainteresowanie mieszkańców Piaseczna.

zdjęcie Ksiądz Proboszcz Andrzej Kwaśnik zadbał o ciepłą herbatę i miłą, rodzinną atmosferę, witał wszystkich jak przyjaciół. Policyjna Orkiestra również rozgrzewała przybyłych jeszcze zanim rozpoczęła się celebracja. A potem już w czasie Mszy, ks. Andrzej mówił o pasji do motocykla, bezpieczeństwie, mądrości i rozsądku. Na koniec wszyscy stanęli przy swoich maszynach oczekując na jeden z najważniejszych momentów – „zmoczenia motocykli”. Święcenie jednośladów zajęło sporo czasu, bo wzdłuż ulicy pod kościołem jak okiem sięgnąć lśniły w słońcu wypolerowane, kolorowe maszyny…

zdjęcie To symboliczne przedsięwzięcie ks. Andrzeja Kwaśnika ma istotne znaczenie nie tylko dla cywilnych pasjonatów motocykli, lecz również dla samych policjantów. Uczestniczenie w tej Mszy ma dla nich również charakter duchowy, ponieważ im szczególnie potrzebne jest bezpieczeństwo w trudnej służbie, jaką pełnią na drogach naszego kraju.

 

Policjanci z Centrum na motorach uczestniczą nie tylko w Mszy o bezpieczny sezon, ale również w drugiej, która go zamyka, a odbywa się w intencji motocyklistów, którzy zginęli w tym czasie na drogach.

Anna Galant, rzecznik CSP
Zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS