Kolorowo i radośnie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolorowo i radośnie

Data publikacji 14.06.2013

Tylu gości w Centrum Szkolenia Policji już dawno nie było. Blisko 1000 uczniów, głównie z legionowskich szkół, uczestniczyło w Dniu Otwartym CSP.

     Dzień Otwarty szkoły jest jedną z form angażowania się Centrum Szkolenia Policji we współpracę ze środowiskiem lokalnym w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego.

     Kierownictwo Centrum Szkolenia Policji opracowało program przedsięwzięć prewencyjno-profilaktycznychadresowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Do współpracy zaprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Legionowie, Komisariat Rzeczny w Warszawie, Państwową Straż Pożarną w Legionowie, Straż Miejską w Legionowie, Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Centrum Ratownictwa Medycznego w Warszawie, a także Fundację „Afryka Inaczej”.

    Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romana Stawickiego. Następnie głos zabrał Prezydent miasta LegionowoRoman Smogorzewski, który podziękował Kierownictwu CSP za zorganizowanie tak interesującego przedsięwzięcia.

     Na dzieci czekało tak wiele atrakcji, że czasami trudno im było podjąć decyzję, które stoisko promocyjne odwiedzić w pierwszej kolejności. Można było odwzorować swoje ślady linii papilarnych, obejrzeć policyjne motocykle, jednostki broni, łódź policyjną, poduszkowiec oraz sprzęt wykorzystywany w czasie działań zespołowych Policji. Policyjne psy służbowe były dosłownie oblegane. Chyba nigdy nie otrzymały tak wiele czułości od tak wielu osób i w tak krótkim czasie, z czego były niezmiernie zadowolone. Duże zainteresowanie, jak zawsze, wzbudził wóz straży pożarnej. Zdalnie sterowany robot pirotechniczny, wysięgnik z manipulatorem, strój podchodzeniowy ciężki EOD i rozbrajanie niebezpiecznego ładunku również bardzo zaintrygowały dzieci. Legionowska Straż Miejska wspólnie z Komendą Powiatową Policji przygotowała dla najmłodszych konkursy z nagrodami. Dużo interesujących wskazówek na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą można było usłyszeć od funkcjonariuszy Policji z Komisariatu Rzecznego w Warszawie.

     W programie spotkania znalazły się też pokazy przygotowane przez instruktorów Centrum Ratownictwa Medycznego w Warszawie, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz pokaz przeprowadzony przez judoków zrzeszonych w Legionowskim Towarzystwie Sportowym. Na autodromie, wśród odgłosów zachwytu naszych gości, obejrzeliśmy pokaz sprawności użytkowej policyjnych psów służbowych. Działania policjantów zmierzające do zatrzymania niebezpiecznej osoby też wywołały wiele emocji, a pokaz zaprezentowany przez policyjnych motocyklistów okraszony był gromkimi brawami.

     Uśmiechnięte twarze naszych gości, to dowód na to, że pobyt w Centrum Szkolenia Policji należał do udanych. Dzień Otwarty wpisał się już na stałe do kalendarza przedsięwzięć CSP, dlatego też możemy powiedzieć – znowu się spotkamy!

 

hg

wideo Roman Majewski WP

zdj. Mariusz Mazewski ZSS