O czym przedszkolak powinien pamiętać - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O czym przedszkolak powinien pamiętać

Data publikacji 20.02.2013

Zimowe zabawy na śniegu i lodzie, kontakt z osobą nieznajomą, korzystanie z Internetu i urządzeń elektrycznych, wycieczka, droga do przedszkola – jak w tych sytuacjach dbać o własne bezpieczeństwo dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 3 w Legionowie od funkcjonariuszy z Centrum Szkolenia Policji.

     W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli: podinsp. Agnieszka Mańko-Czajka, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego post. Ewelina Grabowska i post. Rafał Góral.

     Spotkanie rozpoczęło się od ogłoszenia konkursu. Dzieci otrzymały do kolorowania rysunek przedstawiający sytuacje, z jakimi spotykają się na co dzień i które wymagają określonych zachowań, aby były dla nich bezpieczne. Był to punkt wyjścia do dyskusji i przekazania niezbędnych wiadomości.

     Przedszkolaki z wielkim zapałem oddały się kolorowaniu, oczywiście każdy z nich chciał być zwycięzcą. Chociaż poziom prac był wyrównany, trzeba było wybrać trzy najlepsze. W czasie omawiania i wyboru najładniej pokolorowanych rysunków dokonano podsumowania spotkania. W nagrodę dzieci otrzymały książki i słodycze. Sądząc po minach przedszkolaków spotkanie należało do udanych.

     Dziękujemy naszej koleżance z Zakładu Służby Kryminalnej za zorganizowanie spotkania profilaktycznego. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do słuchaczy, którzy uczestniczyli w przedsięwzięciu w czasie wolnym od służby.

hg

zdj. ze zbiorów Przedszkola nr 3 im. Koszałka Opałka