Policjanci w przedszkolu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w przedszkolu

Data publikacji 20.02.2013

Przygotowanie dzieci do prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, które spoczywa przede wszystkim na rodzicach, opiekunach i nauczycielach. W przedsięwzięcia związane z realizacją wychowania komunikacyjnego najmłodszych włączają się również policjanci. Nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Legionowie.

     Asp. sztab. Andrzej Słupecki i asp. Marian Łojek wyjaśniali przedszkolakom, jak w sposób bezpieczny poruszać się po drodze. Korzystając z wyposażenia samochodu edukacyjnego Renault Master zaprezentowali znaki drogowe i działanie sygnalizacji świetlnej. Przypomnieli także o obowiązkach małego pasażera – podróżowania w fotelikach samochodowych i zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dzieci były zachwycone – każdy chciał dotknąć prawdziwego znaku drogowego i sygnalizatora.

     Jesteśmy przekonani, że uczenie się wzmocnione pozytywnymi emocjami przyniesie przedszkolakom wiele korzyści. Dzięki wiedzy uzyskanej od policjantów łatwiej poradzą sobie w roli uczestnika ruchu drogowego.

hg

zdj. ze zbiorów Przedszkola Miejskiego nr 7