W stronę międzykulturowego dialogu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W stronę międzykulturowego dialogu

Data publikacji 15.02.2013

Zdarza się, że słowo Afryka przywodzi na myśl pewne stereotypy i wyobrażenia o jej mieszkańcach, a kultura i zwyczaje tego kontynentu są dla większości z nas mało znane. Nic więc dziwnego, że słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego byli niezwykle zainteresowani informacjami, jakie przekazał im Stephano Sambali z Fundacji „Afryka Inaczej”.

     Przedstawiciel fundacji przybliżył słuchaczom niektóre zwyczaje panujące w afrykańskich krajach. Ze względu na wielość ludów i plemion, a przez to tradycji i kultur, zadanie nie należało do łatwych. W czasie spotkania, niejednokrotnie na twarzach słuchaczy dało się zauważyć zdziwienie.

     Stephano Sambali opowiadał też o pozytywnych doświadczeniach w kontaktach z polskimi policjantami i odpowiadał na liczne pytania słuchaczy.

     Po tym wykładzie wiemy już nieco więcej na temat kultury krajów Afryki. Niektórzy z nas pewnie sięgną do literatury z tego zakresu i odwiedzą stronę fundacji.

     Dziękujemy Pełnomocnikowi Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowiekakom. Annie Rybickiej-Nowek za zorganizowanie ciekawego spotkania.

tekst i zdjęcia - hg