Śmierć policjantów w Sieradzu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 27.03.2007

Wczoraj zginęło na służbie trzech policjantów. Łączymy się w bólu z rodzinami poległych kolegów.Policjanci i pracownicyCentrum Szkolenia Policji

 

Wczoraj na służbie zginęło trzech policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Zginęli podczas konwoju aresztanta na przesłuchanie. Śmierć przyszła w chwili i miejscu najmniej spodziewanym, z ręki strażnika więziennego, który otworzył ogień do radiowozu z wieży więziennej. Od 1990 roku śmierć poniosło  podczas pełnienia obowiązków służbowych 108 policjantów.


Policjanci, którzy zginęli to: 31-letni sierżant z 4-letnim stażem w Policji. Służył w Wydziale do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Pozostawił żonę i córkę. Drugi z poległych, 32-letni mł. asp., służył w Policji od 11 lat. Pracował w Komendzie Powiatowej w Pabianicach, skąd został oddelegowany do Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Pozostawił żonę i syna. Trzeci policjant miał 40 lat. Ciężko ranny został przewieziony do szpitala, niestety rany okazały się śmiertelne. W Policji służył od 1996 r. Pracował w Komendzie Powiatowej w Pabianicach, skąd został oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom poległych policjantów złożyli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji.