HDK w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 24.03.2007

Kolejnych 50 słuchaczy Centrum honorowo oddało krew.  Trafi ona do szpitali naszego regionu. To druga już taka akcja z udziałem młodych policjantów w tym roku.  

 

Słuchacze Centrum po raz kolejny podzielili się swoją krwią z osobami, które jej najbardziej potrzebują. Inicjatywa tym cenniejsza, że policjanci CSP doskonale orientują się, iż stacje krwiodawcze mają coraz częściej problemy, bo liczba honorowych dawców krwi niestety, maleje. Dlatego też, rozumiejąc problemy najbliższej, bo nowodworskiej Stacji Krwiodawstwa, pragniemy pomóc jej w tym zakresie.

Drugi raz w tym roku, słuchacze CSP ustawili się w kolejce do ambulansu, który stanął na terenie szkoły. Tym razem 50 młodych ludzi podzieliło się tym jednym z najcenniejszych darów. Stanowią oni niewątpliwie przykład nie tylko dla swoich rówieśników, lecz również dla innych policjantów. Nie usłyszą zapewne od nikogo słowa „dziękuję”, ale jako szkoła, możemy być dumni z ich bezinteresownej postawy.

Akcję zorganizował jak zawsze, Wydział Organizacji Szkolenia i Dowodzenia CSP. Przypomnijmy, że nasi słuchacze oddają krew w ramach akcji HDK organizowanych na swoim terenie, ale również pomagają ludziom w nagłych przypadkach, „na ratunek”, kiedy proszą nas o wsparcie rodziny chorych. Kolejne takie przedsięwzięcie zostanie zorganizowane wspólnie z dr. Grzegorzem Gumkowskim z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim 2 czerwca, na legionowskim Rynku, podczas obchodów „Dni Legionowa”.

I już dziś możemy powiedzieć, że z pewnością nie zabraknie wśród  osób oddających krew również policjantów z Centrum Szkolenia Policji.

Anna Galant/Piotr Zagajewski WOSziD