Wojsko dla Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 21.03.2007

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego – to główny bohater wczorajszego wieczoru. Już po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć artystów Zespołu w murach CSP. Koncert stanowił niewątpliwą ucztę kulturalną dla słuchaczy, kadry i mieszkańców Legionowa.

 

W godzinach wieczornych widownia na hali sportowej wypełniła się po brzegi. Miejsca zajęli zarówno policjanci Centrum jak i mieszkańcy naszego miasta, którzy licznie przybyli na koncert Zespołu. Organizacją tego kulturalnego przedsięwzięcia zajął się Wydział Organizacji Szkolenia i Dowodzenia.

zdjęcie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej. Jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele, bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów. Uznanie dla artystów Zespołu wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata - prezydenci, premierzy i koronowane głowy. Dyrektorem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego jest p. Adam Martin.
 
zdjęcie Wczorajszy koncert artyści rozpoczęli nawiązując do historii i tradycji Wojska Polskiego, a później na scenie pojawił się bliższy nam wszystkim, współczesny repertuar. O wszechstronności Zespołu świadczy fakt, iż wczorajszy koncert nie stanowił odzwierciedlenia występu, jaki zaoferowano nam na początku ubiegłego roku. Tym razem artyści zaprezentowali nowe utwory, kompozycje taneczne i bajecznie kolorowe, piękne stroje. Nie brakło bisów, gromkich oklasków, a także wzruszeń zwłaszcza wśród starszych mieszkańców naszego miasta, którzy cicho wtórowali artystom wykonującym stare znane pieśni żołnierskie. Młodsi, świetnie się bawili przy utworach współczesnych. Wszystkich natomiast ujął występ pierwszego skrzypka orkiestry, którego majstersztyk wywoływał na widowni chwilami zupełną ciszę jak też głośne brawa. Mówiąc o zespole, nie sposób pominąć również prezencji zespołu - pięknych kobiet oraz szalenie przystojnych mężczyzn w mundurach. Miejmy nadzieję, że współpraca z nimi będzie owocowała dalszymi koncertami, które ubarwią nie tylko naszą policyjną rzeczywistość. Bo cieszy nas również fakt, że z możliwości obejrzenia koncertu Zespołu Wojska Polskiego skorzystali również mieszkańcy Legionowa. Nasza szkoła już od dawna stara się przed nimi otwierać swoje podwoje. Nie mamy nic do ukrycia i chętnie gościmy Legionowian podczas naszych uroczystości i imprez, które przecież organizujemy również z myślą o nich. CSP stało się nie tylko policyjną wizytówką. Reprezentujemy przede wszystkim nasze miasto – Legionowo - i nie tylko na mapie własnego kraju. Również delegacje międzynarodowe, które odwiedzają naszą szkołę, z zaciekawieniem przyglądają się zmianom, jakie zachodzą w naszym kraju i chętnie zwiedzają miasto, w którym znajduje się jedna z większych szkół policyjnych w Europie.

zdjęcie
zdjęcie  
zdjęcie
zdjęcie

 

podinsp.Anna Galant, rzecznik CSP
na podstawie
www.rzawp.pl
zdjęcia nadkom.Waldemar Cielecki ZTP