Irlandzcy goście w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 15.03.2007

  Dzisiaj do CSP przybyła delegacja policjantów z Irlandii, która razem z polskimi kolegami spędzi u nas swoje święto narodowe St. Patrick`s Days. Ostatnio wiele łączy nas z Irlandczykami. Poznajmy, więc wspólne oczekiwania i metody pracy, które z pewnością staną się przydatne na służbowym gruncie.

Po raz kolejny nasza szkoła wita w swoich murach zagranicznych policjantów. Dzisiaj, na płycie warszawskiego „Okęcia” wylądowała delegacja policjantów z Irlandii. Ośmioosobowa grupa będzie przebywała w naszej szkole przez pięć dni. Wszyscy są czynnymi policjantami i nie tylko, bo wśród nich znajdują się również prezydent i sekretarz generalny irlandzkiej organizacji policyjnej IPA. Irlandczycy przyjechali do nas na zaproszenie Regionu Stowarzyszenia IPA CSP. Będą obchodzić u nas swoje święto narodowe - St. Patrick`s Days, które przypada na dzień 17 marca. Delegację uroczyście przywitała Zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół. Wizyta obejmie przede wszystkim zapoznanie się z systemem szkolenia polskiej Policji. Dlatego też goście będą uczestniczyć w zajęciach naszych słuchaczy. Policjanci z CSP przygotowali dla nich pokaz jazdy sprawnościowej na trolejach, pokaz uzbrojenia i technik strzelania z broni, oraz pokazy zajęć z prewencji w symulatorni i technik interwencji stosowanych przez naszą Policję. Jeszcze dzisiaj nasi goście będą brać udział w uroczystościach obchodów dnia patrona Irlandii organizowanych przez Ambasadę Irlandii w Galerii Porczyńskich na Placu Bankowym w Warszawie. Piątkowy dzień wypełni im zwiedzanie Muzeum Chopina w Żelazowej Woli i wizyta w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, gdzie policjanci będą uczestniczyć w pokazach i prezentacjach poświęconych Irlandii. W sobotę odwiedzą nasz Sejm i Senat, a także pałac w Wilanowie, a niedzielny czas wypełni im zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta. W poniedziałkowe południe odlecą do swojego kraju. Jest wiele wspólnych tematów, które bardzo zbliżyły ostatnio nasze policyjne formacje. W związku z licznymi wyjazdami naszych obywateli na „zieloną wyspę” zapewne będziemy zmuszeni wspólnie reagować i wzajemnie sobie pomagać a zatem, łatwiej będzie służyć przez przyjaźń - „Servo Per Amikeco”  -  jak zakłada motto Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA.

 
  
   
    

 

 

Anna Galant, rzecznik CSP
Zdjęcia Sławomir Gancowski ZTK