Seminarium Trójstronne - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Trójstronne

Data publikacji 22.08.2012

Kadra Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz absolwenci szkolenia zawodowego podstawowego SZP1/11 uczestniczyli w Seminarium Trójstronnym szkół policyjnych, które odbyło się w szkole Policji w Güstrow, w Niemczech.

     Spotkania te służą poszerzeniu wiedzy na temat struktury i funkcji Policji w krajach uczestniczących w seminarium, jak i również zapoznaniu się z kulturą, obyczajami regionalnymi jak i narodowymi oraz służą poszerzaniu umiejętności językowych.

     Temat seminarium skierowanego do policjantów z Francji, Polski i Niemiec, które odbyło się w dniach 05-11.08.2012 r., to „Struktura organizacyjna Policji w trzech krajach”.

     Gospodarzem spotkania była Wyższa Szkoła Zawodowa dla Pracowników Administracji Publicznej, Policji oraz Wymiaru Sprawiedliwości w Güstrow wraz ze Stowarzyszeniem „Arbeit Und Leben”

we współpracy ze Związkami Zawodowymi Policji w Meklemburgii – Pomorze Przednie.

     Partnerzy współpracujący to: Stowarzyszenie „Leo Lagrange” we współpracy ze Szkołą Policji w Nimes – Francja, IPA CSP Legionowo we współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

     Celem spotkania było poznanie struktur funkcjonowania Policji w Niemczech, Francji i Polsce oraz różnic i podobieństw w systemach szkolenia. Oprócz zajęć teoretycznych były liczne pokazy praktyczne połączone z wizytami w jednostkach terenowych Policji, jak również organów administracji państwowej. Złożyliśmy wizytę między innymi w Parlamencie Landu Meklemburgii, w Komisariacie Policji Wodnej w Rostoku, w Oddziale Helikopterów w Lange, a także w Zakładzie Karnym w Bützow. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych, mieliśmy też okazję obejrzeć sprzęt i sposób działania Oddziału Prewencji Landu Meklemburgi.

     Program kulturalny spotkania obejmował m.in. turniej piłki siatkowej plażowej, (wygrany przez reprezentację złożoną z niemiecko – polskiej delegacji), zwiedzanie Rostoku i Warnemünde, prezentowanie specjałów kulinarnych poszczególnych państw.

     Wszystkie zajęcia przyczyniły się do poszerzenia wiedzy o pracy policji innych państw, zaprocentowały nawiązaniem kontaktów osobistych, jak również podniesieniem umiejętności językowych  

zdjęcia i tekst - Przemysław Bagiński ZSS