Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele Uniwersytetu w New Haven zakończyli wizytę w Polsce

Data publikacji 26.07.2012

Wręczenie świadectw ukończenia stażu było ostatnim punktem w programie dwutygodniowego pobytu w Polsce przedstawicieli Uniwersytetu w New Haven. Uroczyste podsumowanie wizyty nastąpiło w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach.

     W podsumowaniu wizyty uczestniczyli m.in. Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP  insp. Robert Żólkiewski, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych CSP podinsp. Anna Gołąbek, Naczelnik Wydziału Prezydialnego CSP mł. insp. Tomasz Piechowicz, a także Kierownik ZKP w Sułkowicach podinsp. Marek Hańczuk i Jego Zastępca  podinsp. Grzegorz Wiorowski.

     Program pobytu delegacji z USA przewidywał m.in. wizyty w jednostkach terenowych i Komendzie Głównej Policji oraz w zakładach penitencjarnych i sądach.

     Przedstawiciele Uniwersytetu w New Haven zapoznali się także z systemem szkolnictwa policyjnego. Mieli okazję obserwować zajęcia dydaktyczne realizowane w Centrum Szkolenia Policji oraz obejrzeć bazę dydaktyczną szkoły. Odwiedzili Policyjne Centrum Dowodzenia, a także Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych. W czasie wizyty przeprowadzili wykład na temat terroryzmu dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego CSP.

     W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach gościom zaprezentowano pokaz z zakresu tresury psów służbowych.

hg

zdj. MariuszMazewski ZSS