Inauguracja Kursu NKP-4 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 06.03.2007

Od dzisiaj ruszył nowy Kurs NKP-4, dla policjantów po służbie kandydackiej. Uroczystego otwarcia kursu dokonał Zastępca Komendanta CSP kom. Piotr Kucia wraz z Naczelnikiem Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Za niespełna trzy miesiące 72 młodych policjantów zasili siły Polskiej Policji.

Godzina 12.30. Aulę Centrum wypełniło 72 policjantów w mundurach ćwiczebnych. To słuchacze rozpoczynającego się Kursu NKP-4. Wszyscy są po służbie kandydackiej odbytej w Oddziałach Prewencji Policji w Białymstoku, Lublinie, Radomiu i Komendzie Stołecznej. Ci młodzi mężczyźni odbywali służbę wojskową w Policji, dlatego też nie przechodzili zwykłego procesu rekrutacji jak inni kandydaci. Obowiązywał ich jedynie dobrze zaliczony test sprawnościowy. Również czas szkolenia podstawowego, które w przypadku nowo przyjętych policjantów trwa sześć miesięcy, został  dla nich znacznie skrócony i trwa prawie o połowę krócej.

   
   
    

 

Dzisiaj, w murach naszej szkoły, powitał uroczyście i otworzył Kurs, Zastępca Komendanta CSP ds. Logistyki kom. Piotr Kucia. Chwilę później Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia podinsp. Grzegorz Perz przedstawił słuchaczom ogólne założenia programowe związane z przebiegiem szkolenia, zapoznał również z bezwzględnie obowiązującymi wszystkich słuchaczy zasadami pobytu w Centrum.

                                                    Anna Galant rzecznik prasowy CSP