Spełniamy dziecięce marzenie... - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 01.03.2007

Na obiektach CSP wspólnie z ekipą „Teleranka” spełnialiśmy marzenie chłopca, który chce zostać policjantem. Po raz pierwszy TVP realizuje cykl  programów, w których dzieci chociaż przez chwilę mogą się poczuć jak osoby dorosłe i zostać przestawicielem wymarzonego zawodu. Co z tego wynikło – zobaczymy 11 marca w TVP1 !

 Dzieci w każdym nas wzbudzają szczególne uczucia. Nie po raz pierwszy policjanci CSP oddają się pracy na ich rzecz. Aby były radosne, bezpieczne i uśmiechnięte. Nic, więc dziwnego, że nasz Komendant wyraził zgodę na niecodzienną prośbę redakcji „Teleranka”, która poinformowała, że siedmioletni Dominik pragnie zostać policjantem. Marzenie to może urzeczywistnić pobyt chłopca (z prawdziwymi policjantami) na zajęciach w szkole policyjnej.


Ekipa filmowa wraz z chłopcem zjawiła się rano na placu alarmowym, gdzie Dominik wyposażony w odpowiednie „ubranko”, uczestniczył w ćwiczeniach tyralier policyjnych. Potem były zajęcia na hali sportowej, kierowanie ruchem drogowym, no i to, co wzbudza w chłopcach zawsze największe zainteresowanie - zajęcia na strzelnicy. Ze względu na jego bezpieczeństwo naukę strzelania przeszedł na strzelnicy z broni pneumatycznej. Instruktor cierpliwie odpowiadał na pytania posterunkowego Dominika, objaśniał zasady, a nawet trochę pomagał trzymać pistolet, gdy już ręce bolały... Wszyscy nasi instruktorzy z lekkim uśmiechem na twarzach, choć bardzo poważnie traktowali tego niecodziennego policjanta. Dominik przyjmował kolejne zadania z super powagą i z dostojeństwem modulował głos ćwicząc wydawanie poleceń przestępcom. Przyśpieszony kurs szkolenia został zaliczony. Przez cały czas pobytu chłopca w Centrum towarzyszyła jemu kamera nagrywając postępy w jego wyszkoleniu. Nieco już zmęczony, pojechał sprawdzić swoje umiejętności w prawdziwej komendzie.
Relację z realizacji marzenia Dominika będzie można zobaczyć w TVP1, w drugą niedzielę marca o godz.9.00 w „Teleranku”.

Anna Galant, rzecznik CSP