W trosce o bezpieczeństwo - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 25.04.2012

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2012 stały się doskonałą okazją do przygotowania przez policjantów Biura Ruchu Drogowego KGP i Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji, miasteczka ruchu drogowego dla najmłodszych uczestników imprezy.

     Dzieci powyżej 10-tego roku życia mogły przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Sprawdzian wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym cieszył się dużym zainteresowaniem. Dla tych, którym się nie powiodło i nie zaliczyli egzaminów pozytywnie, przewidziane były nagrody pocieszenia, m.in. płyty DVD z filmem „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”.

     W tym roku policjantów wspierała Fundacja „Anioły Niebios”, promująca akcję „Stop pijanym kierowcom”, a także Radio Bajka – na czele z Kulfonem, bohaterem audycji radiowej dla dzieci, poświęconej bezpieczeństwu w różnych sytuacjach: w domu, na drodze, w szkole, czy w czasie wakacji.

     Przedsięwzięcie odbyło się w dniach 20 – 22 kwietnia br., w Centrum Targowo-Konferencyjnym przy ulicy Marsa w Warszawie. W przygotowaniu miasteczka ruchu drogowego uczestniczyli: podkom. Sławomir Hołoweńko, asp. Robert Szczech oraz mł.asp. Dariusz Szymanik – nauczyciele policyjni ZRD CSP.

 

Sławomir Hołoweńko ZRD
zdj. ze zbiorów KGP