Odwiedziły nas „klasy policyjne” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziły nas „klasy policyjne”

Data publikacji 20.04.2012

Kierowanie ruchem drogowym, udzielanie pierwszej pomocy, zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy, to tylko niektóre z pokazów, jakie zaprezentowali dziś nauczyciele Centrum Szkolenia Policji młodzieży ze szkół objętych porozumieniem o współpracy.

           Spotkanie rozpoczął Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka.

            Następnie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w sieci internetowej, o roli szkoły w przygotowaniach do zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, a także zapoznać się z procedurą postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.

           Po zjedzeniu policyjnej grochówki przyszedł czas na pokazy. Umiejętności policjantów ruchu drogowego w kierowaniu pojazdami służbowymi wywołały podziw i uznanie obserwatorów.

           Dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny tor przeszkód. Nie zabrakło chętnych do jego pokonania, a wszyscy którym się to udało mogli cieszyć się drobnymi upominkami.

           Przedstawiciele grona pedagogicznego otrzymali publikację ilustrującą działalność i osiągnięcia Centrum Szkolenia Policji w minionym dwudziestoleciu. Wręczył ją Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka.

           Mamy nadzieję, że wizyta w CSP należała do udanych. Kolejne spotkanie planujemy we wrześniu tego roku.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS