Na służbie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na służbie

Data publikacji 16.04.2012

13 kwietnia br., słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/11 zakończyli realizację służb patrolowych na terenie garnizonu mazowieckiego i stołecznego. Obowiązek realizacji służb w czasie szkolenia wynika z zapisów programowych, które stanowią, iż każdy ze słuchaczy zobowiązany jest do odbycia pięciu służb patrolowych na terenie jednostek terenowych Policji.

           Do zajęć przystąpiło 163 słuchaczy podzielonych na 7 grup szkoleniowych. Do jednostek, z którymi CSP współpracuje już od dawna – KRP Warszawa I, KPP Wołomin, KPP Płońsk i KPP Legionowo dołączyły dwie kolejne tj. KPP Wyszków i KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

           Słuchacze pod nadzorem funkcjonariuszy z jednostek terenowych Policji oraz nauczycieli policyjnych Zakładu Służby Prewencyjnej doskonalili swoje umiejętności w warunkach rzeczywistych. Jak podkreślali policjanci z jednostek terenowych, słuchacze przejawiali ogromne zaangażowanie w realizację powierzonych im zadań i obowiązków służbowych. Służby były realizowane również w potrze wieczorowo-nocnej, co przyczyniło się między innymi do wzrostu zaufania społecznego oraz poczucia bezpieczeństwa obywateli w rejonach zagrożonych przestępczością.

            Kolejna edycja służb patrolowych rozpocznie się w maju br., a uczestniczyć w niej będą słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/12.

           Do jednostek, z którymi dotychczas współpracujemy dołączy kolejna –  KPP Pułtusk.

 

 

Grzegorz Perz – Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej

zdj. z archiwum CSP