Z wizytą w Güstrow - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w Güstrow

Data publikacji 03.04.2012

Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Jarosław Gałuszka uczestniczył w spotkaniu przygotowawczym Seminarium Trójstronnego Szkół Policyjnych, które odbyło się w Wyższej Szkole Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej, Policji oraz Wymiaru Sprawiedliwości w Güstrow (Niemcy).

           Wraz z pozostałymi członkami delegacji Pan Komendant miał możliwość zapoznania się z działalnością szkoły, z jej bazą dydaktyczną i zapleczem socjalnym. Głównym punktem spotkania było omówienie programu oraz zasad uczestnictwa w seminarium, którego termin ustalono na 05-11 sierpnia 2012 r.

           W trakcie rozmów stronie francuskiej przewodniczył Dyrektor Szkoły Policji w Nimes Pan Henri Castets a stronie niemieckiej Przewodniczący Związków Zawodowych Policji Landu Meklemburgii i Pomorza Przedniego i przedstawiciel parlamentu Pan Michael Silkeit.

           Delegacja spotkała się również z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Sportu Landu Meklemburgia - Pomorze Przednie z  Panem Lorenz Caffier, zwiedziła parlament znajdujący się w zabytkowym zamku w Schwerinie jak i miała okazje poznać pracę policji wodnej
w Rostocku.

Magdalena Błażejak WP

zdj. Adam Rogulski ZIP