Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziny na lotnisku Głównego Sztabu Policji Warszawa Bemowo

Data publikacji 03.08.2011

W czwartek 28 lipca 2011 r. słuchacze kursu podstawowego SZP 2/11 kompania 1 pluton 3 w ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań wyruszyli autokarem na lotnisko Głównego Sztabu Policji Warszawa Bemowo.

        Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem lotniska, pracą pilotów policyjnych a także udział w szkoleniu. Na początku słuchacze zostali oprowadzeni po płycie lotniska gdzie spotkali się z Naczelnikiem Zarządu Lotnictwa Policji, który przybliżył im specyfikę zawodu pilota policyjnego.

        Następnie mogli z wieży kontrolnej obserwować ruch samolotów i pracę kontrolerów lotu. Po części teoretycznej przyszedł czas na zwieńczenie wyjazdu, którym był lot śmigłowcem. Wszyscy odważnie wyrazili chęć uczestniczenia w locie.

        Podczas lotu z pokładu śmigłowca podziwiali panoramę Warszawy, Zalewu Zegrzyńskiego a także obiektów i terenu Centrum Szkolenia Policji. Piloci zaprezentowali w powietrzu próbkę swoich umiejętności i możliwości śmigłowca. Wszyscy byli zachwyceni podróżą, która dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.

 

post. Helena Bober – SZP 2/11/I/3

                                                                                  zdjęcia; słuchacze SZP 2/11/I/3