Centralne obchody Święta Policji

Data publikacji 25.07.2011

Tegoroczne centralne uroczystości związane z obchodami Święta Policji odbyły się na Placu Zamkowym w Warszawie. Główne punkty obchodów to: promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wręczenie funkcjonariuszom nominacji, odznaczeń oraz wyróżnień, a także parada pododdziałów Policji i pokaz sprzętu policyjnego. Swoje stoisko promocyjne zaprezentowało również Centrum Szkolenia Policji.

W ramach naszej oferty zaprezentowaliśmy m.in. sprzęt z zakresu ruchu drogowego oraz wyposażenie wykorzystywane do działań specjalnych.

Dzieci z ochotą uczestniczyły w konkursach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które otrzymywały nagrody. Nie brakowało też chętnych do odwzorowywania swoich śladów linii papilarnych.

Nauczyciele policyjni, jak również słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego – „SZP-3/11”, w interesujący i profesjonalny sposób przekazywali wiedzę z prewencji kryminalnej.

Udział CSP w przedsięwzięciu można uznać za udaną formę promocji Policji i współpracy ze społeczeństwem.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS