Wizyta studyjna policjantów z Włoch

Data publikacji 18.07.2011

Centrum Szkolenia Policji odwiedzili dziś policjanci z Włoch. Zainteresowani byli kształceniem policjantów, przede wszystkim ruchu drogowego i techników kryminalistyki.

W ramach programu multilateralnej wymiany Europejskiej Akademii Policyjnej (CEPOL) dla funkcjonariuszy Policji oraz przedstawicieli policyjnej kadry szkoleniowej państw Unii Europejskiej, capitano Ilaria Lomartire – dyrektor Policji z m. Brescia oraz capitano Barbara Omenetti – radca prawny Policji w m. Ancona,  realizują staż w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dziś złożyli wizytę studyjną w CSP.

Goście spotkali się z Zastępcą Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosławem Gałuszką. Poznali specyfikę kursów realizowanych w CSP, odwiedzili też Zakład Ruchu Drogowego i Zakład Interwencji Policyjnych, gdzie mieli możliwość obserwować zajęcia.

Hanna Grochowska

Zdj. Mariusz Mazewski ZSS