Spottersi gotowi do pracy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spottersi gotowi do pracy

Data publikacji 12.07.2011

Bezpieczeństwo na stadionach, to wciąż aktualne zagadnienie szczególnie w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. W Centrum Szkolenia Policji, 19 osobowa grupa policjantów została przygotowana do wykonywania zadań służbowych związanych z identyfikacją zagrożeń podczas imprez sportowych, a także do współpracy z kibicami oraz z podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo tych imprez.

            9 lipca br., zakończył się 12 dniowy kurs specjalistyczny dla policjantów - spottersów.

            W czasie zajęć omówiono m.in. rozwiązania w zakresie zwalczania przestępczości i chuligaństwa stadionowego wykorzystywane w państwach europejskich, regulacje prawne dotyczące międzynarodowej współpracy policyjnej w zakresie bezpieczeństwa imprez sportowych określone w Rezolucji Rady Unii Europejskiej oraz prawne i praktyczne uwarunkowania pracy spottersa.

            Uczestników kursu pożegnali: Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej mł. insp. Grzegorz Perz, Opiekun Pedagogiczny kursu starszy wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej podinsp. Leszek Dyduch oraz nadkom. Iwona Klonowska-Senderska – Radca Zespołu Psychologów CSP.

           Spottersom życzymy sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym!

 

Leszek Dyduch ZSP

zdj. Leszek Dyduch ZSP