Zamiast w mundurach wystąpili w kimonach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast w mundurach wystąpili w kimonach

Data publikacji 20.06.2011

W piątek 17 czerwca br. do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zjechało się blisko stu funkcjonariuszy Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji, aby udowodnić, że mundur można zastąpić kimonem.

        Funkcjonariusze różnych służb stanęli na matach i rywalizowali w Mistrzostwach Policji w Judo. Mistrzostwa miały charakter otwarty, co zaowocowało bardzo dużą frekwencją i rywalizacją na wysokim ogólnopolskim poziomie. W zawodach nie zabrakło takich gwiazd polskiego judo jak olimpijczycy Krzysztof Wojdan z KWP Kraków i Piotr Kamrowski z KWP Katowice oraz Mistrzyni Europy Inga Kołodziej.

       CSP Legionowo reprezentowało czterech zawodników, trzech słuchaczy kursu podstawowego i instruktor Zakładu Interwencji Policyjnych Jacek Kuźmiński. Reprezentacja CSP pomimo, że tak nieliczna pokazała się z dobrej strony zdobywając trzy medale. Marta Werpachowska w kategorii powyżej 63 kg zdobyła srebrny medal wygrywając dwie walki przed czasem, przez tzw. Ippon, przegrywając w walce finałowej przez kontuzję łokcia, miejmy nadzieję niegroźną. Michał Kanclerz wywalczył brązowy medal w kategorii do 81 kg wygrywając dwie walki, przegrał w walce o wejście do finału, zdołał jednak w efektowny sposób zakończyć rywalizację wygrywając w walce o brązowy medal. Legionowianin Jacek Kuźmiński instruktor CSP i trener Legionowskiego Towarzystwa Sportowego zaprezentował wysoką formę. Nie udało mu się wprawdzie obronić pięciokrotnego już tytułu Mistrza Polski, jednak zmiana kategorii wagowej na wyższą z – 90 kg na – 100 kg i wysoki poziom rywalizacji pozwolił mu na zdobycie srebrnego medalu. Droga do finału dawała nadzieję na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu, trzy walki wygrane przez Ippon, jednak w finale przeciwnik ze Służby Więziennej medalista Mistrzostw Świata w Jujitsu Tomasz Szewczak okazał się bardzo trudnym rywalem, który w końcówce wyrównanej walki założył technikę w parterze tzw. trzymanie (przytrzymanie przeciwnika w leżeniu na plecach przez 25 s) pokonując naszego reprezentanta.

       Oprócz rywalizacji indywidualnej równolegle toczyła się rywalizacja drużynowa, która wyłoniła najlepsze reprezentacje z pośród przybyłych służb. Najlepszą drużynę przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, drugie miejsce przypadło Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, trzecie reprezentacji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a czwarte dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

       Centrum Szkolenia Policji po raz pierwszy organizowało tak poważną imprezę w tej tak bliskiej służbom mundurowym dyscyplinie sportowej jaką jest judo. Sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii od samych początków jest elementem nauczania w programach kursów Policji, Służby Więziennej, czy BOR. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane przez CSP wspólnie z Legionowskim Towarzystwem Sportowym zawody na stałe zagoszczą w kalendarzu sportowym Policji.

 

WYNIKI MISTRZOSTW POLICJI W JUDO

Jacek Kuźmiński