Dzień Otwarty - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty

Data publikacji 13.06.2011

10 czerwca br. był Dniem Otwartym w Centrum Szkolenia Policji. W tym roku odwiedziło nas ponad 1,5 tys. dzieci i młodzieży z powiatu Legionowskiego i innych regionów Polski. Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka, który serdecznie przywitał wszystkich zebranych gości.

            W programie przedsięwzięcia znalazły się m.in. przegląd pododdziałów szkolnych, występy orkiestry reprezentacyjnej Policji, liczne stoiska z wyposażeniem i sprzętem  policyjnym.

      Dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, dzieci mogły zasiąść za kierownicą prawdziwego bojowego pojazdu strażackiego.

      Niewątpliwą atrakcję dla uczestników przedsięwzięcia stanowiły różnorodne konkursy, gry i zabawy zawierające elementy prewencji kryminalnej, ze zwróceniem szczególnej uwagi najmłodszych dzieci na bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

      Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również widowiskowe pokazy tresury psów służbowych, jazdy sprawnościowej motocyklem policyjnym, pokaz dynamicznego zatrzymania "groźnego przestępcy" oraz ujawnienie i zdetonowanie ładunku wybuchowego.

     Miłym zakończeniem dla wszystkich była gorąca i smaczna grochówka.

 

podkom. Roman Majewski

zd. Mariusz Mazewski

Ładowanie odtwarzacza...