Śmigłowcem nad Warszawą - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmigłowcem nad Warszawą

Data publikacji 02.06.2011

Dniem pełnym emocji dla słuchaczy kursu szkolenia zawodowego podstawowego SZP-1/11/I/1 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie był 1 czerwca 2011 r. - Dzień Dziecka.

W tym dniu słuchacze ze swoim opiekunem dydaktycznym mł. asp. Sławomirem Klimaszewskim w ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań udali się na Lotnisko Głównego Sztabu Policji na warszawskim Bemowie, gdzie uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym współpracy naziemnych służb Policji z lądującym śmigłowcem. Bezpieczeństwo podczas lądowania i zasady podejścia do śmigłowca w trakcie prowadzonych działań, były bardzo ważnym elementem przeprowadzonego szkolenia. Przelot śmigłowcem Mi – 8 i możliwość podziwiania krajobrazu Warszawy, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Zalewu Zegrzyńskiego był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich słuchaczy.

Ten dzień pozostanie w pamięci wszystkich uczestników szkolenia. Udział w nim możliwy był dzięki zaangażowaniu Głównego Sztabu Policji i pilotów policyjnych, którzy bardzo chętnie przekazali swoją wiedzę szkolącym się policjantom. 

mł. asp. Sławomir Klimaszewski ZSP