Odwiedziny klas policyjnych

Data publikacji 19.05.2011

Dziś Centrum Szkolenia Policji odwiedziła grupa młodzieży z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza z Prószkowa koło Opola.

W czasie spotkania młodzież zapoznała się ze specyfiką szkoleń realizowanych w CSP oraz z przebiegiem procesu doboru do służby w Policji.

Grupa miała okazję obserwować, w jaki sposób policjanci ruchu drogowego doskonalą swoje umiejętności z zakresu jazdy motocyklem i kierowania ruchem drogowym.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów służbowych zaprezentowany przez słuchaczy i instruktorów policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej.

W specjalistycznej pracowni Zakładu Szkoleń Specjalnych uczniowie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Wizyta w Izbie Pamięci była ostatnim elementem wizyty młodzieży w CSP.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS i Roman Majewski WP