Turniej Zdrowia Przedszkolaków - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Zdrowia Przedszkolaków

Data publikacji 13.05.2011

„Jestem zuch – lubię ruch”, to hasło „II Legionowskiego Turnieju Zdrowia Przedszkolaków. Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo odbyła się 11 maja br. na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 w Legionowie przy ulicy Jagiellońskiej 40. W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci z Centrum Szkolenia Policji.

          Uczestnikami Turnieju były dzieci w wieku 4 – 6 lat - przedstawiciele dwunastu przedszkoli powiatu legionowskiego.

          Zawody miały na celu propagowanie idei aktywnego spędzania czasu, a przez to zdrowego stylu życia. Organizacja tego sportowego przedsięwzięcia była również formą włączenia się miasta Legionowo w realizację programu „Razem Bezpieczniej”. Stanowiła doskonałą okazję do integracji środowisk.

          Na zaproszenie Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Przedszkola, po raz kolejny udział w przedsięwzięciu wzięło także Centrum Szkolenia Policji. Nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego - podkom. Agnieszka Sałkowska, podkom. Sławomir Hołoweńko i podkom. Marek Bocian, przeprowadzili jedną z konkurencji. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie w dwuosobowych grupach pokonywały wyznaczony tor.

          Policjanci wręczyli uczestnikom Turnieju opaski odblaskowe.

          Za udział w imprezie drużyny otrzymały także statuetki, dyplomy oraz upominki, które wręczyła Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 - Pani Lidia Popielarz.

 

 

Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj. Agnieszka Sałkowska ZRD