Neutralizacja materiałów i urządzeń wybuchowych

Data publikacji 09.05.2011

W poniedziałek 9 maja br., rozpoczął się kurs specjalistyczny w zakresie samodzielnego prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych oznaczony symbolem „MPAT-1/11”.

Uroczystego otwarcia kursu, w imieniu Komendanta CSP, dokonał podinsp. Piotr Brzezinka wraz z kadrą dydaktyczną Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Zakładu  Szkoleń Specjalnych.

W trakcie 31 dniowego kursu jego uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności pozwalające w sposób bezpieczny neutralizować materiały i urządzenia wybuchowe.

Gościem honorowym inauguracji był płk dr Jerzy Rutkowski, współtwórca pierwszych szkoleń pirotechnicznych i wieloletni współpracownik CSP. W swoim wystąpieniu przypomniał, że w bieżącym roku mija 20 rocznica pierwszego kursu przeprowadzonego dla policyjnych Minerów – Pirotechników.

Życzymy słuchaczom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy niezbędnej w wykonywaniu trudnych i niebezpiecznych zadań oraz powodzenia na egzaminach.

Piotr Brzezinka /Wiesław Woźny - ZSS

zdj. Mariusz Mazewski i Piotr Brzezinka - ZSS