Zakończenie kursu specjalistycznego RD-2/11

Data publikacji 29.04.2011

W dniu 29 kwietnia w Centrum Szkolenia Policji zakończył się „Kursu specjalistyczny w zakresie ruchu drogowego” – RD-2/11.

Od 7 lutego 64 policjantów zdobywało wiedzę między innymi z zakresu przeprowadzania kontroli drogowej (w tym pojazdów,z wykorzystaniem których realizowany jest krajowy i międzynarodowy transport drogowy), realizowania czynności na miejscu zdarzenia drogowego, bezpiecznego poruszania się pojazdem służbowym, kierowania ruchem drogowym, obsługiwania urządzeń rejestrujących zachowania uczestników ruchu drogowego, obsługiwania urządzeń kontrolno – pomiarowe oraz przeprowadzania kontroli zapisów tachografów. Szkolenia tego typu w dużym zakresie mają charakter umiejętnościowy. Ich celem jest przygotowanie, teoretyczne i praktyczne, policjantów do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych właściwych w sprawach ruchu drogowego.

Agnieszka Sałkowska ZRD

zdj. Mariusz Mazewski ZSS