Międzynarodowa konferencja w Iwano-Frankowsku - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowa konferencja w Iwano-Frankowsku

Data publikacji 21.04.2011

Normatywno-prawne zabezpieczenie działalności i profesjonalne wyszkolenie pracowników porządku publicznego było tematem konferencji zorganizowanej przez Przykarpacki Instytut Prawa Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych. W dwudniowym spotkaniu (14 -15 kwietnia br.) uczestniczyli przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji.

          Poza delegacją z CSP (podinsp. Grzegorz Winnicki – Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych i nadkom. Tomasz Wewiór – p.o. Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej) w konferencji uczestniczyli również przedstawiciele Akademii Ministerstwa Spaw Wewnętrznych Republiki Mołdowy, Ministerstwa Spaw Wewnętrznych Ukrainy oraz kadra naukowa uczelni wyższych Ministerstwa Spaw Wewnętrznych Ukrainy. Spotkanie połączone było z uroczystymi obchodami 55 lecia powstania Stanisławowskiej Szkoły Milicji, która od 1998 r. funkcjonuje jako Przykarpacki Instytut Prawa.

          Jednym z niezwykle istotnych punktów konferencji był referat przedstawiciela ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, a następnie dyskusja na temat zabezpieczenia porządku publicznego w trakcie trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

         Spotkanie w Iwano-Frankowsku jest dowodem na to, że współpraca polskiej Policji z ukraińską Milicją ma wymiar wielopłaszczyznowy, a jednym z jej celów jest, jak najlepsze przygotowanie funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny do organizacji przyszłorocznych mistrzostw.

 

Grzegorz Winnicki – Kierownik ZIP

zdj. ze zbiorów prywatnych Grzegorza Winnickiego