Zestrzelić bombkę!

Data publikacji 04.01.2011

Ponad pięćdziesięciu słuchaczy uczestniczyło w „Świątecznym Turnieju Strzeleckim Słuchaczy Centrum Szkolenia Policji” zorganizowanym przez Zakład Interwencji Policyjnych. „Snajper Elite” okazała się najlepszą drużyną strzelecką. Indywidualnie najcelniej strzelał sierż. Rafał Lenart, słuchacz kursu specjalistycznego dla techników kryminalistyki.

Zawody, których pomysłodawcą był  podinsp. Jan Dobrzyjałowski odbyły się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W przygotowanie i realizację przedsięwzięcia zaangażowani byli asp. sztab. Marek Walczak, asp. sztab. Paweł Sieńkowski oraz st. sierż. Magdalena Maszer - Główny Sędzia Turnieju.

Do zawodów zgłosiło się 56 słuchaczy z kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego i dla techników kryminalistyki oraz ze szkolenia zawodowego podstawowego  (SZP-3/10). Łącznie utworzono osiemnaście drużyn.

Pierwsza konkurencja polegała na oddaniu 10 strzałów z odległości 20 metrów do tarczy dokładnej ts-2 w czasie trzech minut, druga to strzelanie szybkie, gdzie w czasie 45 sekund trzeba było oddać 10 strzałów z odległości 15 metrów do sylwetki ts-9. Po dwóch konkurencjach jedenastu najlepszych strzelców wzięło udział w finale „niespodziance”, który przygotowała st. sierż. Magdalena Maszer. Finaliści mając do dyspozycji tylko 10 sztuk amunicji, z odległości 15 metrów musieli najpierw zestrzelić bombkę (wielkości 10 w Ts2), a następnie walczyć o punkty strzelając do tarczy 23p. Konkurencja ta zamieszała w klasyfikacji końcowej gdyż ci, którzy zajmowali czołowe miejsca spadli na niższe lokaty i na odwrót.

Ostatecznie wyniki zawodów przedstawiały się następująco. W klasyfikacji ogólnej trzecie miejsce zajęła post. Zmarlak Monika, drugie miejsce post. Konrad Fabjański natomiast pierwsze miejsce sierż. Rafał Lenart. Drużynowo trzecie miejsce zajęły „Ślepaki” w składzie post. Wojciech Przysiężniak, post. Sławomir Wolski oraz post. Marcin Kamiński, drugie miejsce zajął „Dream Team” w składzie post. Monika Zmarlak, post. Ewelina Sadzińska, post. Agnieszka Arciszewska, a na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna „Snajper Elite” w składzie sierż. sztab. Leszek Orlik, st. sierż. Krzysztof Witkowski oraz sierż. Sławomir Grabarek. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła post. Ewelina Sadzińska, drugie post. Agnieszka Kwiatkowska-Pietrasik i pierwsze post. Monika Zmarlak.

Nagrody Komendanta ufundowane przez Dyrektora Gospodarstwa Pomocniczego, a także komórki organizacyjne CSP - Wydział Prezydialny oraz Wydział Wydawnictw i Poligrafii wręczył Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Grzegorz Winnicki.

Mamy nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Magdalena Maszer ZIP

zdj. Mariusz Mazewski ZSS