Klasy policyjne na start! - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klasy policyjne na start!

Data publikacji 28.10.2010

27 października br., w Centrum Szkolenia Policji, 25 przedstawicieli 5 szkół średnich wzięło udział w „Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie oraz Sprawności Fizycznej”. Młodzież i ich opiekunów przywitali: Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski oraz Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Anna Rosół.

     W turnieju brała udział młodzież z klas o profilu policyjno-wojskowym. Do CSP przyjechali uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego w Urlach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy, Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie oraz z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu Zdroju.

    Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej - Przewodniczący Komisji Turniejowej mł. insp. Jerzy Karbarz omówił przebieg i obowiązujące zasady wynikające z regulaminu Turnieju. Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy, to test wiedzy, drugi test sprawności fizycznej. Test wiedzy składał się z 50 zadań testowych. Na jego rozwiązanie przewidziano 50 minut. Kolejnym etapem konkurencji był test sprawności fizycznej. Polegał on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie – minimum 1 min 45 sek. Sędzią Głównym II etapu był Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnychpodinsp. Grzegorz Winnicki.

    Młodzież z poszczególnych szkół gorąco dopingowała swoich reprezentantów.

     Wyniki końcowe Turnieju przedstawiały się następująco:

Klasyfikacja drużynowa

 

I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy;

II miejsce - Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu Zdroju;

III miejsce - Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach;

IV miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie;

V miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Urlach.

 

    Największą liczbę punktów spośród uczestników Turnieju uzyskał Szymon Gajewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy.

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS