Mikołajkowych atrakcji ciąg dalszy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 08.12.2006

Dla małych judoków to był istotny i ważny dzień. Dzieci uczestniczące do sekcji judo, które trenują w CSP, zmierzyły się na macie ze swoimi rówieśnikami z Nieporętu. „Powiatowy Mikołajkowy Turniej” – tak nazywały się zawody, w których uczestniczyło aż 45 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. 

Tym razem Zakład Taktyki i Technik Interwencji pomyślał o dzieciach, które na co dzień odwiedzają nasze obiekty sportowe. To z myślą o nich Razem z Legionowskim Towarzystwem Sportowym przygotowano „Mikołajkowy Powiatowy Turniej Judo”.

zdjęcieW turnieju brały udział dwie sekcje: z Legionowa i Nieporętu. Sekcja Judo z Legionowa, do której w chwili obecnej uczęszcza 37 osób, jest jeszcze bardzo młoda, bo działa od września br. Została utworzona w ramach Legionowskiego Towarzystwa Sportowego. Na treningi przychodzi 37 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Wszyscy są z Legionowa. Ich trenerem jest mł.asp. Jacek Kuźmiński – instruktor ZTiTI naszego CSP. Dzieci spotykają się na policyjnej macie dwa razy w tygodniu. W „Mikołajkowym Turnieju” uczestniczyło 30 zawodników. Ich przeciwnicy to dzieci z Sekcji Judo działającej przy gimnazjum w Nieporęcie pod okiem trenerki p. Anny Wenerskiej. Do walki w Centrum stanęło 15 zawodników.

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wagowych:

Do 20 kg. – Joanna Janeczko
Do 28 kg. – Wojciech Syndoman
Do 30 kg. – Paula Przybyłowicz
Do 32 kg. – Jakub Winnicki
Do 33 kg. – Paweł Wołoch
Do 34 kg. – Łukasz Szlubowski
Do 36 kg. – Natalia Młynarczyk
Do 38 kg. – Anna Buc
Do 40 kg. – Jakub Chlebowski
Do 42 kg. – Migacz Paweł
Do 47 kg. – Marlena Michalczuk
Do 55 kg – Katarzyna Lempart
Do 60 kg. – Michał Michalczuk
Kat „Open” najlepszym okazał się - Hubert Cielecki.

zdjęcieTurniej trwał od godziny 17.00 do 20.00 i był naprawdę interesujący. Młodzi zawodnicy walczyli z ogromnym zapałem w grupach podzielonych na kategorie wiekowe i wagowe. Był to ich pierwszy w życiu udział w zawodach. Zważając, że wszystkie dzieci zaczynają dopiero swoją przygodę ze sportem, turniej dostarczył im wiele emocji, ale przede wszystkim, dużo radosnej zabawy. Wszystkie dzieci z dumą odbierały nagrody w postaci medali i pucharów, ale nie mniejszą przyjemność sprawiło im to, co dzieci lubią najbardziej - zabawki i słodycze.

podinsp. Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS