Odszedł mistrz... - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odszedł mistrz...

Data publikacji 13.10.2010

W niedzielę 3 października 2010 roku zmarł Kancho Polskiego Jiu-Jitsu, Profesor Sztuk Walki, dr płk Krzysztof Kondratowicz. Jeszcze kilka godzin wcześniej przebywał we Wrocławiu na Międzynarodowym Seminarium Jiu-Jitsu i Technik Interwecji. Nikt wówczas nie przypuszczał, że będzie to pożegnalne spotkanie Pana Profesora.

    Wspaniały nauczyciel i wychowawca. Propagował i doskonalił systemy walki w wojsku, policji, innych służbach mundurowych, a także w sekcjach i klubach Jiu-Jitsu całego kraju. Autorytet Wielkiego Mistrza sięgał poza granice naszego kraju i Europy. Sztukom walki, szkoleniu i wychowaniu poświęcił swoje życie.

    Krzysztof Kondratowicz współpracował z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wskazując techniki jiu-jitsu, które mogą być przydatne w szkoleniu funkcjonariuszy Policji. Przekazywana wiedza oraz umiejętności z zakresu jiu-jitu zaowocowały powstaniem filmu szkoleniowego. Mistrz był także recenzentem książki „Przewodnik do ćwiczeń z przedmiotu taktyka i techniki interwencji policyjnych”, której autorami byli nauczyciele policyjni CSP.

Andrzej Wiśniewski ZIP