Mamy nową halę sportową!

Data publikacji 24.09.2010

Dziś w Centrum Szkolenia Policji oddano do użytku Halę Technik Interwencji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Dyrektor Biura Logistyki Policji podinsp. Piotr Kucia i Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Arkadiusz Brzozowski.

W uroczystości uczestniczyli także: Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Anna Rosół, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych mł. insp. Bogdan Maćkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Pan Lucjan Chrzanowski, Zastępca Dyrektora Biura kadr i Szkolenia mł. insp. Jacek Gil, Zastępca Dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych nadkom. Jarosław Figarski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego Pan Jaromir Grabowski, Dyrektor Firmy „Jakon” Pan Marcin Dolot oraz przedstawiciel Prezesa Wytwórni Papierów Wartościowych Pan Michał Otrębski. Wśród gości byli również instruktorzy Policji Francuskiej, przedstawiciele Szkół Policyjnych, byli pracownicy Zakładu Interwencji Policyjnych i kadra kierownicza CSP.
    Nowo otwarty obiekt poświęcił ks. kan. płk. Kazimierz Krużel Proboszcz Parafii Wojskowo-Cywilnej p.w. św. Jozefa Oblubieńca NMP w Legionowie.
    Hala Technik Interwencji stanowi uzupełnienie istniejącej bazy dydaktyczno-sportowej naszej szkoły.
Obiekt podzielony jest na dwie kondygnacje. Na pierwszej zlokalizowane są sale gimnastyczne do ćwiczeń judo oraz siłownia wyposażona w nowoczesny sprzęt treningowy.Na parterze usytuowane są również przebieralnie z zapleczami sanitarnymi, pomieszczenia porządkowe, socjalne, magazyn sprzętu sportowego.
Na drugiej kondygnacji umiejscowiono 4 sale dla instruktorów, pomieszczenie socjalne, sale wykładowe, toalety, pomieszczenie teletechniczne, korytarz i salę z przeznaczeniem do ćwiczeń taktycznych. Obiekt wyposażony jest w sprzęt kwaterunkowy, sportowy, RTV oraz informatyczny.

Hanna Grochowska
Foto: Roman Majewski WP