Mikołajkowe czytanie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 05.12.2006

Mikołaj na motocyklu? Czemu nie! Czytamy dzieciom wiersze i bajki świąteczne. Wspólna zabawa, uśmiechy dzieciaków i policjanci w czerwonych czapeczkach z cukierkami. Tak przebiegało „mikołajkowe” spotkanie policjantów Zakładu Prewencji z dziećmi w Miejskiej Bibliotece. 

Zaskoczeniem dla dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 z Legionowa było przybycie Mikołaja. Nie na saniach, a na policyjnym motocyklu w prawdziwym, czerwonym „mikołajowym” uniformie - wolno wjechał wprost do maluchów zgromadzonych w świetlicy Biblioteki Miejskiej przy ul. Broniewskiego. Była też niespodzianka.
 
zdjęcie Mikołaj przywitał maluchów wierszem. A chwilę później nie z worka, lecz wprost z motocyklowych zasobników posypały się cukierki. Potem dzieci poznały gości, którzy przybyli do nich wraz z Mikołajem, a byli nimi policjanci z ZP CSP. „Mikołajkowe czytanie” w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowali dla nich policjanci Zakładu Prewencji. Czytali bajki i wiersze o Świętach Bożego Narodzenia, Mikołaju, śniegu, sankach i świątecznych prezentach. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziły policyjne akcesoria, motocykl i opowieści o pracy policjantów. Spotkanie szybko przerodziło się w niecodzienną konferencję prasową, na której żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.
 
zdjęcie Dzieci szybko zorientowały się, że każdy z policjantów inaczej wygląda. Czarne moro, niebieski mundur, skórzany uniform policyjnego motocyklisty, strój antyterrorysty wywołały tradycyjne pytanie, – dlaczego? W ten sposób poznały specyfikę poszczególnych służb policyjnych. Na koniec otrzymały od policjantów drobne upominki. Teraz każde z nich może sobie skleić policyjny radiowóz na pamiątkę spotkania z „policyjnym Mikołajem”.

podinsp. Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS
 

Informacje o wizycie policjantów znajdują się również na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie: