Wizyta przedstawicieli z Sam Houston State University - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedstawicieli z Sam Houston State University

Data publikacji 07.09.2010

Od 3 września br, w Centrum Szkolenia Policji przebywa grupa przedstawicieli amerykańskiej uczelni Sam Houston State University.

 

        Delegacja przybyła do naszego kraju w ramach programu współpracy i wymiany szkoleniowej między polską Policją a Sam Houston State University, Huntsville, Teksas.
        W zainteresowaniu gości pozostaje funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości (sądy, policja, zakłady penitencjarne).
W poniedziałek 6 września z przedstawicielami uczelni spotkał się Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski. W czasie spotkania zaprezentowano filmy promocyjne na temat Polski, Polskiej Policji, policyjnej współpracy międzynarodowej, systemu sądownictwa oraz CSP.
Kolejne dni pobytu delegacji, to wizyty w zakładach dydaktyczno-wychowawczych naszej szkoły, a także w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP, Biurze Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, Stołecznym Stanowisku Kierowania oraz w wybranych jednostkach terenowych Policji.
Nasi goście odwiedzą rownież Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim i stadion piłki nożnej „Korona Kielce”, gdzie zapoznają się z systemem bezpieczeństwa wykorzystywanym na stadionie.
Policjanci z USA zwiedzą też zabytki Warszawy i Krakowa.
        Życzymy udanego pobytu w Polsce!
 
Hanna Grochowska
Foto: Mariusz Mazewski ZSS