Wizyta przedstawiciela francuskiej Policji

Data publikacji 18.10.2018

W środę, 17 października br., w Centrum Szkolenia Policji gościł Pan Emmanuel Gravier – pułkownik francuskiej Policji, który w tym tygodniu przebywa w Polsce w ramach programu wymiany CEPOL.

Pan Emmanuel Gravier, pułkownik francuskiej Policji, jest Szefem Departamentu Unii Europejskiej, Organizacji Międzynarodowych i Współpracy Bilateralnej. Podczas wizyty w Centrum Szkolenia Policji gościowi z Francji towarzyszyli: Naczelnik Wydziału Koordynacji Współpracy Pozaoperacyjnej Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji podinsp. Piotr Sochacki oraz – w roli tłumaczki – specjalista tego Wydziału, asp. szt. Aneta Bronkiewicz.

Delegację powitała Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół. W trakcie spotkania inauguracyjnego zapoznała gości ze strukturą oraz charakterystyką naszej jednostki. Przybliżyła także najważniejsze kwestie związane ze szkolnictwem policyjnym, doborem do służby w Policji oraz ścieżką rozwoju zawodowego polskich funkcjonariuszy. Pan Emmanuel Gravier również przedstawił wybrane zagadnienia związane z edukacją francuskich policjantów oraz specyfiką ich codziennej służby. W dalszej części pobytu w Centrum, goście obserwowali praktyczną część zajęć dydaktycznych, podczas których kadra dydaktyczna Zakładu Ruchu Drogowego doskonaliła swoje umiejętności m.in. z zakresu techniki kierowania samochodem osobowym oraz motocyklem służbowym, a także obsługi wideorejestratorów wykroczeń. Na zakończenie wizyty członkowie delegacji odwiedzili nowoczesny zespół strzelnic CSP, który wzbudził ogromne zainteresowanie i wywarł na nich bardzo pozytywne wrażenie. Mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Szkolenia Policji umożliwiła uczestnikom spotkania wymianę doświadczeń zawodowych, a także przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy na temat szkolnictwa policyjnego oraz zadań i funkcjonowania Policji w obu krajach.

Tekst: AK/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS