Dzielimy się doświadczeniami z Gruzją

Data publikacji 25.06.2014

Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, w ramach programu wymiany eksperckiej prowadzonej przez Europejską Akademię Policyjną (CEPOL), zorganizowało wizytę studyjną dla dwóch przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gruzji. W programie zaplanowano m.in. jednodniowy pobyt w Centrum Szkolenia Policji.

Zagraniczni partnerzy są zainteresowani polskimi rozwiązaniami i doświadczeniami w obszarze szkolnictwa policyjnego oraz funkcjonowania wybranych placówek dydaktycznych polskiej Policji, stąd wizyta w CSP.

Delegację powitał Naczelnik Wydziału Prezydialnego CSP mł. insp. Tomasz Piechowicz. Następnie goście zapoznali się z systemem szkolenia i doskonalenia zawodowego w Policji, działalnością szkoleniową naszej jednostki, a także z zagadnieniami dotyczącymi pozyskiwania i wykorzystywania funduszy pomocowych. Obejrzeli zaplecze dydaktyczne szkoły m.in. hale sportowe i kompleks strzelnic oraz Policyjne Centrum Dowodzenia. Uczestniczyli również w obserwacji zajęć na kursie specjalistycznym dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS