Zajęcia na jeziorach

Data publikacji 25.06.2010

24.06.br., w Kalu, Bazie Szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji rozpoczął się drugi etap szkolenia słuchaczy kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych - DZW-1\10.

Zimno i deszcz nie przeszkodziły w ceremonii wciągnięcia bandery na maszt. Wczesnym rankiem cały pluton stawił się na apelu, aby wziąć udział w tej uroczystości.
W kursie uczestniczy dwudziestu policjantów z całej Polski. Na tym etapie szkolenia słuchacze poznają łodzie wykorzystywane w polskiej Policji. Nabywają też umiejętności z zakresu podejmowania interwencji na śródlądowych drogach wodnych. W ciągu kilku pierwszych dni policjanci będą oswajać się z kołem sterowym wykonując proste manewry w pobliżu portu. Ostatnie ćwiczenia będą polegały na przeprowadzeniu interwencji i akcji ratowniczej w naturalnych warunkach. Cały cykl szkolenia zakończony zostanie egzaminem państwowym na patent stermotorzysty.
 Wszystkim życzymy powodzenia!

Hanna Grochowska WP/Łukasz Długołęcki ZSS