Konkurs na rysunek satyryczny zakończony!

Data publikacji 11.06.2010

Dziś, 11 czerwca br., w Urzędzie Miasta Legionowo odbyło się uroczyste zakończenie II Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego „Pod Pałami 2010”, w którym uczestniczył m.in., Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski wraz z grupą funkcjonariuszy z CSP.

Konkurs cieszył się dość dużym zainteresowaniem. Czterdziestu jeden autorów nadesłało125 prac.
W czasie obrad jury wyłoniło najlepsze rysunki w kategorii „dorośli’ i w kategorii „dzieci i młodzież do lat 16”.

Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

Kategoria „dorośli”:

I miejsce – Wacław Potoczek – zestaw prac;
II miejsce – Jacek Frąckiewicz – „Wieczna pogoń”;
III miejsce – Wiesław Lipecki – Wyścig na dochodzenie”.

Kategoria „dzieci i młodzież do lat 16”

I miejsce – Krystian Leończuk – „Zamiłowanie do suszenia”;
II miejsce – Barbara Wymazał – zestaw prac;
III miejsce – Daria Dąbrowska – „Smerfetka”.

Kilka prac nagrodzono dodatkowo. Wśród nich znalazł się rysunek Pana Henryka Cebuli (bez tytułu), który otrzymał wyróżnienie Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusza Brzozowskiego.
Podsumowanie konkursu połączone było z wystawą, którą można oglądać w atrium Legionowskiego Ratusza.

Hanna Grochowska
Foto Mariusz Mazewski ZTK