Data publikacji 01.11.2006

W uroczystych obchodach Święta Niepodległości w Legionowie po raz pierwszy wzięła udział Kompania Reprezentacyjna Centrum Szkolenia Policji.

Legionowianie uczcili pamięć odzyskania niepodległości zjawiając się licznie na miejskim Rynku, gdzie mszą polową rozpoczęły się główne obchody uroczystości. W mszy uczestniczyli również legionowscy kombatanci, szkoły, Wojsko Polskie oraz Policja.

zdjęcie Po raz pierwszy Centrum Szkolenia Policji wystawiło własną kompanię honorową, składającą się z 32 słuchaczy naszej szkoły. Kompanią dowodził Krzysztof Mikosza. Kompania, obok reprezentacji Wojska Polskiego, uczestniczyła w mszy polowej, następnie przemaszerowała pod pomnik AK, gdzie odbył się uroczysty apel poległych. Pod pomnikiem złożono wieńce i kwiaty, a następnie odbyła się defilada kompanii reprezentacyjnych Wojska Polskiego i Policji oraz pocztów sztandarowych biorących udział w uroczystości.

podinsp. Anna Galant, rzecznik CSP
zdj. P. Maciejczak, ZKS