18 edycja Kursu Głównego Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej MEPA 2010

Data publikacji 30.03.2010

Wczoraj w Sekcji Międzynarodowego Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji, Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się 18 edycja Kursu Głównego Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej MEPA 2010

Kurs Główny MEPA jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym Akademii organizowanym dla policyjnych ekspertów służby kryminalnej. Organizacja Kursu wynika z międzynarodowych zobowiązań polskiej Policji wobec MEPA, określonych w umowie „Wspólne oświadczenie o współpracy ze Środkowoeuropejską Akademią Policyjną (MEPA)”, zawartej między ministrami spraw wewnętrznych państw MEPA – Polski, Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Szwajcarii - 22 maja 2001 roku w Budapeszcie.
  Omawiana w czasie Kursu problematyka dotyczy przede wszystkim nielegalnej produkcji i przemytu papierosów, kradzieży ciężarówek i ich ładunku, przestępczości narkotykowej.
  W programie przedsięwzięcia nie zabraknie również czasu na zwiedzanie Warszawy oraz przekazanie informacji o kulturze i gospodarce Polski.

Hanna Grochowska
Foto Mariusz Mazewski ZTK