SZPPK-4/09 – dobry finisz!

Data publikacji 25.01.2010

25 policjantów z kursu SZPPK-4/09 zakończyło swoją edukację i pobyt w CSP. Szkolenie ukończyli wszyscy słuchacze osiągając dobre wyniki z egzaminu końcowego.

Kurs rozpoczął się 6 października 2009 roku w niewielkim składzie osobowym, bo liczącym zaledwie 25 słuchaczy. Wcześniej wszyscy odbyli już służbę w Oddziałach Prewencji Policji, dlatego też ich szkolenie podstawowe było prawie o połowę skrócone. W piątek 22 stycznia przystąpili do egzaminu końcowego zwieńczającego trud czteromiesięcznej nauki zawodu policjanta. Do egzaminu dzielnie „dotrwał” cały skład plutonu i wszyscy słuchacze zostali do niego dopuszczeni. Test rozpoczął się on o godzinie 10.00 w obecności Komisji Egzaminacyjnej której przewodniczył podinsp. Robert Rodziewicz – kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP. Jego wynik był wielce zadowalający, bo wszyscy go zdali pozytywnie i dobrym stylu. Posterunkowy Paweł Adamczyk za zaangażowanie w służbie odebrał list gratulacyjny. Dowódca kompanii, mł.asp. Leszek Dąbrowski, który przez czas pobytu w CSP opiekował się grupą,  nie ukrywał zadowolenia ze swoich podopiecznych. Uroczystości zakończenia szkolenia przewodniczyła Zastępca Komendanta CSP mł.insp. Anna Rosół, która pożegnała słuchaczy życząc im dalszych sukcesów zawodowych na poziomie równie wysokim, jak egzamin końcowy.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK