V Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „ZIMOWY SPARING 2010”

Data publikacji 19.01.2010

Dwadzieścia sześć startujących drużyn, setka strzelców biorących udział w zawodach, dwie główne konkurencje i tzw. „nocny patrol” dla najlepszych.W niedzielne popołudnie zawody strzeleckie „Zimowy Sparing 2010„ przeszły do historii sportowych zmagań CSP.

W niedzielę odbyły się piąte z kolei Zawody Strzeleckie „Zimowy Sparing” organizowane w naszej szkole przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe i Zespół Wyszkolenia Strzeleckiego CSP. Uczestniczyło w nich 100 zawodników z 26 drużyn, które do udziału zgłosiła Służba Więzienna, Oddziały Specjalne Żandarmerii Wojskowej, Biuro Ochrony Rządu, jednostki organizacyjne Wojska i Policji z całego kraju (w tym reprezentacje Szkół Policji), oraz stowarzyszenia zrzeszające czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych.  Regulamin zawodów przewidywał 2 konkurencje - strzelanie dokładne, (gdzie zawodnik oddawał 10 strzałów do tarczy sportowej z odległości 25m. zmieniając magazynek) oraz strzelanie szybkie (12 strzałów do tarczy tzw. czarny francuz w ciągu 30sek., ze zmianą magazynka). W strzelaniu finałowym „nocny patrol” uczestniczyło 8 najlepszych zawodników. Tutaj ze skróconej odległości w ciemności, przy świetle latarek w ciągu 10sek. , finaliści strzelali do sylwetki terrorysty.
  Indywidualnie najlepszym zawodnikiem "Zimowego Sparingu 2010" został Ziętkowski Piotr uzyskując 185 punktów. Najlepiej strzelającą kobietą okazała się Monika Szeremeta z KWP Katowice a tytuł najlepszej drużyny przypadł Agencji Komandor z Katowic. Pamiątkową tarczę strzelecką do której strzelali przedstawiciele firm wspierajacych organizację imprezy zdobył Witold Kwiatkowski z firmy Konsalnet - Ochrona. Reprezentanci Legionowskiego LTS-u drużynowo uplasowali się na 6 lokacie. Magda Maszer - nasza instruktorka  Zespołu Wyszkolenia Strzeleckiego CSP, która tym razem startowała w rodzinnej ekipie „Maszer Team” wystrzelała trzecie indywidualne miejsce wśród pań.Nagrody dla laureatów ufundował zarząd Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, Konsalnet – Ochrona, Media Jet, Sharg, Blackhawk, 4Shooteer. Z nieukrywaną radością przyznać należy, że „Zawody Strzeleckie Zimowy Sparing” szybko znalazły uznanie wśród krajowej braci strzeleckiej. Przyjeżdżają do nas bowiem najlepsi strzelcy reprezentujący środowiska mundurowe w kraju choć nie tylko, bo coraz częściej gościmy  również strzelców reprezentujących cywilne barwy, którzy rywalizują z nimi prezentując coraz lepszy poziom strzelecki.
  Zarząd LTS serdecznie dziękuje Komendantowi CSP za umożliwienie przeprowadzenia zawodów, sędziom, obsłudze technicznej,  oraz wszystkim tym, którzy swoją społeczną pracą przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia tej dużej ogólnopolskiej imprezy.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Edyta Pudzianowska