Pierwszy dzień w CSP – inauguracja SZPPK-1/10 i SZP-1/10.

Data publikacji 12.01.2010

Od dzisiaj prawie 350 młodych policjantów rozpoczyna w Centrum Szkolenia Policji swoje pierwsze szkolenie zawodowe. Słuchacze tworzą dwa kursy SZPPK-1/10 oraz SZP/10.

Mimo utrudnień spowodowanych śnieżną aurą w szkole stawili się dokładnie wszyscy słuchacze którzy zostali skierowani do CSP w Legionowie na swoje pierwsze policyjne szkolenie.   Najwcześniej, bo o godzinie 9.45 Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski w towarzystwie Zastępcy Komendanta mł. insp. Anny Rosół oraz kierowników zakładów dydaktycznych zainaugurował kurs podstawowy o symbolu SZPPK-1/10. Rozpoczęło go 39 słuchaczy, którzy są już po wcześniejszym odbyciu służby kandydackiej w Policji. Utworzą oni tylko jedną kompanię, której dowódcą został podkom. Andrzej Maciaszkiewicz. Kurs będzie trwał do 29 kwietnia, a dokładnie  w tym dniu okaże się, kto pozytywnie przeszedł przez egzamin końcowy i pobyt w naszej szkole będzie wspominał bezstresowo.
Godzinę później odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego z kursów podstawowych i jednocześnie pierwszego w tym roku szkolenia podstawowego SZP-1/10. Kurs liczy 310 słuchaczy (w tym 83 kobiet i 227 mężczyzn) którzy utworzą pięć kompanii. Dowódcą kompanii II jest asp. Michał Lipiński, kompanii VI podkom. Arkadiusz Jaskuła, kompanię VII poprowadzi mł. asp. Leszek Dąbrowski, kompanię VIII podkom. Anna Krzywańska a opiekunem kompanii X został nadkom. Andrzej Murawski. Szkolenie zakończy się za sześć miesięcy. Rozpoczynający dziś naukę w CSP słuchacze to policjanci z Komend Wojewódzkich Policji w Lublinie, Łodzi, Radomiu, Kielcach, Białymstoku, Rzeszowie, z Komendy Stołecznej i Komendy Głównej Policji.
Komendant jak zawsze serdecznie przywitał młodych policjantów, przedstawił swojego Zastępcę ds. Dydaktycznych mł. insp. Annę Rosół oraz kierowników zakładów dydaktycznych którzy będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem procesu nauczania. Na koniec życzył wszystkim nowym słuchaczom sukcesów w nauce oraz pomyślnego zakończenia szkolenia.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK