Zagraliśmy – Finał XVIII WOŚP

Data publikacji 11.01.2010

Szał XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy mamy za sobą! Ale jeszcze przez tydzień będzie można licytować nasze kursy doskonalące umiejętności z samoobrony i techniki jazdy samochodem na policyjnych aukcjach. Oto relacja z przebiegu Finału w Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego Zespołu Szkół w Legionowie, którego szczytne działania wsparliśmy i tym razem.

W bogatym programie przebiegu szkolnego XVIII Finału WOŚP wzięło udział wiele podmiotów, nic więc dziwnego, że był on jak zawsze bogaty. Pokazy, występy młodych utalentowanych artystów, sobowtóry, postacie z bajek i znanych filmów, przebierańcy. To główne atrakcje tegorocznego programu. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00. W otwarciu uczestniczyło kierownictwo Zespołu Szkół na czele z Panią Dyrektor Zoją Dąbrowską, Zastępca Komendanta CSP mł. insp. Anna Rosół, przedstawiciele Rady Miasta i Powiatu Legionowskiego oraz uczniowie szkoły, ich rodzice i … sobowtór sprawcy głównego zamieszania – samego Jurka Owsiaka. Potem rozpoczęły się występy: karaoke, popisy zespołów muzycznych i tanecznych przygotowane przez legionowską młodzież. Nie zabrakło pokazu umiejętności sportowych i rywalizacji między dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Była nawet prezentacja mody. O godzinie 13.00 rozpoczęła się pierwsza część licytacji, którą poprowadził sam Wojciech Mann. Wśród szerokiej oferty na licytacji znalazły się również wystawione przez CSP dwa kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dwa kursy  nauki wyprowadzania pojazdu z poślizgu. Obydwa kursy zostaną przeprowadzone przez naszych instruktorów na terenie Centrum. Trzeba przyznać, że nasze oferty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz wystawionych na licytację szkoleń, CSP miało również swój udział w całodniowym programie sztabu. Stoiska, pokazy sprawności policyjnej i sprzętu policyjnego, gry i zabawy dla dzieci, które przygotowali wykładowcy i słuchacze CSP. Był też pokaz i instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – nic więc dziwnego, że uczniowie Gimnazjum chętnie sprawdzali na macie swoje umiejętności w tym  zakresie. W czasie gdy z pokazem sprawności wystąpiła młodzież LTS – wokół maty zebrały się tłumy. Sekcja bowiem jak zawsze wzbudziła zainteresowanie i podziw rówieśników. Następnie na matę wtargnęli policjanci z Centrum, którzy zaprezentowali techniki interwencji policyjnych. Nasi słuchacze asystowali uczniom gimnazjum, którzy dzielnie zbierali  datki na mieście. A na koniec było wielkie liczenie. Sztab w Zespole Szkół przy Zegrzyńskiej w Legionowie zebrał 46913,73 złote. W tym -  również i nasza „cegiełka”, którą uczniowie zebrali na terenie CSP. Był już późny wieczór, gdy do sztabu głównego na ul.Woronicza w Warszawie zawitał wspierany przez policjantów i słuchaczy CSP konwój z zebraną kwotą.  Mieszkańcy Legionowa po raz kolejny dali dowód swojej hojności na ten szczytny cel – tym razem wspierając oddziały onkologii dziecięcej.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Beata Kawiorska ZTK, Grzegorz Miklasiewicz

Na fot. 31 i 36  - Jerzy Owsiak; na pozostałych - Andrzej Maraszek (legionowski sobowtór Jerzego Owsiaka).