Zmiany w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 04.01.2010

Poszukując oszczędności i racjonalizując nasze działania Nowy Rok rozpoczynamy w nieco zmienionej strukturze organizacyjnej szkoły.

Z dniem 1 stycznia 2010 roku zmieniła się struktura organizacyjna Centrum Szkolenia Policji. W pionie dydaktycznym możemy doszukać się dwóch zasadniczych zmian: z czternastu funkcjonujących dotychczas komórek organizacyjnych w dydaktyce obecnie funkcjonować będzie jedenaście. Głównym novum jest powstanie Zakładu Ogólnozawodowego. Tworzą go dydaktycy dawnego Zakładu Zastosowań Informatyki oraz Zakładu Komunikacji Społecznej. Reorganizacja dydaktyki uwzględnia również wyodrębnienie w strukturach Zakładu Szkoleń Specjalnych trzech zespołów: Minersko- Pirotechnicznego, Zespołu Policji Wodnej, oraz Zespołu Pomocy Przedmedycznej. Organizacja i zadania pozostałych zakładów dydaktycznych szkoły nie uległa zmianie.
   Pion logistyki CSP stanowi dziesięć komórek organizacyjnych. W ramach Wydziału Zaopatrzenia i Transportu wyodrębniono dwie sekcje: Administracyjno – Gospodarczą i Sekcję Zaopatrzenia, oraz Zespół Transportu. Do Zespołu Zamówień Publicznych włączony został Zespół Funduszy Pomocowych, podlegający do tej pory bezpośrednio pod Zastępcę Komendanta CSP ds. Logistycznych. Nowo powstała komórka zyskała nazwę - Zespołu Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych. Z dniem 1 stycznia zmieniła się podległość służbowa Wydziału Dowodzenia. Obecnie umiejscowiony on został w pionie logistycznym CSP.
   Zmiany nastąpiły również w pionie sztabowym. Zadania Wydziału Prezydialnego poszerzone zostały o współpracę międzynarodową a co za tym idzie w jego struktury włączono w randze sekcji dotychczasowy Wydział Międzynarodowe Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji.
W strukturze Wydziału Prezydialnego wyodrębniono również dwa zespoły: Zespół Obsługi Kancelaryjnej i Archiwum oraz Zespół Ogólny. Zmienił się również status dotychczasowego Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Kontroli, który został przekształcony w sekcję.

Anna Galant, rzecznik CSP